Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Galați

Se recruteaza si din

Brăila

Ai experienta in vanzari/ cunostinte tehnice despre silozuri, hale, sisteme de irigatii? Iti doresti un loc de munca sigur si bine rasplatit? Atunci locul tau e in echipa noastra!

Avem o echipa de vanzatori profesionisti si furnizori recunoscuti la nivel international cu care colaboram. Tot ce trebuie sa faci este sa te integrezi in echipa noastra si sa ne aduci un plus valoare prin cunostintele tale.

Suntem Dicor Land SRL, o companie de vanzari utilaje agricole si cautam colegi care sa ne ajute sa dezvoltam in continuare compania.
Programul este flexibil si suntem alaturi de tine oricand ai nevoie de timp sau sprijin.

Tot ce vrem de la tine este sa fii harnic si serios iar noi iti promitem ca o sa te apreciem si o sa-ti respectam munca si timpul liber.

Cautam:

1. Reprezentant vanzari silozuri, hale si sisteme de irigatii

Responsabilități:
• Administrează şi dezvoltă portofoliul de clienţi;
• Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor în zona în care activează;
• Prezintă, promovează şi vinde produsele companiei- silozuri, hale si sisteme de irigatii;
• Intocmeste rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenţa, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi;
• Stabileşte şi participă la întâlniri cu clienţii;
• Întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;
• Redactează rapoartele după întâlniri;

Aptitudini:
• Studii superioare;
• Experiență relevantă în vanzari, minim 3 ani; constituie avantaj experienta in vanzarea de silozuri, hale si sisteme de irigatii;
• Cunostinte tehnice;
• Abilități de operare pe calculator- pachetul Office;
• Posesia permisului de conducere auto categoria B;
• Cunoașterea unei limbi straine de circulatie internationala (limba engleza);
• Adaptabilitatea in cadrul unei echipe;
• Bune abilităţi de comunicare şi negociere;
• Uşurinţă în exprimarea ideilor, deprinderea de a vorbi în public;
• Capacitate de relaţionare interumană;
• Corectitudine si perseverenţă;
• Spirit de iniţiativă;
• Echilibru emoţional;

2. Reprezentant vanzari licitatii publice.

• Întocmeşte documentaţia tehnica si comerciala;

Aptitudini:
• Studii medii sau superioare;
- Curs expert achizitii publice obligatoriu;
• Experiență in activitatea de intocmire acte pentru serviciul electronic de achizitii publice sau private  minim 2 ani;
• Folosirea programului SEAP pentru gasirea licitatiilor si incarcarea tuturor documentelor pentru validarea participarii la licitatiile publice;
• Abilități de operare pe calculator -pachetul Office;

Beneficii:
• salariu fix cu bonus atractiv din vanzari;
• apartenența la o echipă de profesioniști;
• posibilitate de dezvoltare personală și profesională;
• participarea la cursuri de specializare