Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

1500 - 1700 €

Grupul de companii Carmistin extinde departamentul de Marketing si Comunicare cautand cei mai buni  candidati pentru postul de Graphic designer.

Principalele responsabilitati ale postului sunt:

  • Realizarea graficii web & social media (bannere pentru publicitare in online, google adwords & facebook ads – display, remarketing; layout newslettere, cataloage digitale etc.);
  • Realizarea graficii pentru promotii zilnice de produse etc.
  • Prelucrarea fotografiilor de produs (pe fundal alb sau negru)
  • Crearea design-ului grafic (creativitate, pasiune pentru atentia la detalii);
  • Prelucrarea si redimensionarea layout-uri conform dimensiunilor necesare;
  • Conceperea elementelor statice sau animate pentru newslettere, bannere si campanii de marketing;
  • Realizarea de concept, branding si elemente de identitate vizuala;
  • Crearea de grafica pentru ambalaje de produse in Adobe Illustrator sau CorelDRAW;
  • Prelucrarea si ajunstarea fotografiilor pentru design promotional;
  • Adaugarea pozelor cu  produsele in varianta optimizata pe magazinele noastre online din interfata de administrare;
  • Crearea si imbunatatirea permanenta a imaginii grupului in mediul online;
  • Actualizarea site-urilor si blogurilor.

    Cerinţele postului:

  • Absolvent studii superioare;;
  • Experienta de minim 1-2 ani intr-un departament de Marketing constituie un avantaj;
  • EXCELENTE CUNOSTINTE SI EXPERIENTA DE PHOTOSHOP / WEB & GRAPHIC DESIGN (cunostinte si experienta solida in Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDRAW, InDesign, web si graphic design - cu accent pe grafica publicitara online);
  • abilitati de prelucrare a imaginilor foto, de corectie culoare, decupare, adaptare la scara;
  • originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
  • simt artistic, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
  • cunostinte de baza in Social Media, Publicitate online, Digital Marketing;

    Competente urmarite:

  • incredere in sine;
  • initiativa;
  • atentie la detalii;
  • capacitate buna de concentrare;
  • punctualitate;
  • orientat catre realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limita
  • dispus intotdeauna sa-si imbogateasca bagajul de cunostinte
  • autonomie, capacitate de a evalua situatii, atentie distributiva;
  • capacitatea de a lucra in echipa

    Beneficii:

  • salariu atractiv -4200 ron Net
  • telefon + laptop
  • bonuri de masa