Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal
EXCELENTE CUNOSTINTE SI EXPERIENTA IN PHOTOSHOP / WEB & GRAPHIC DESIGN
* cunostinte si experienta solida in Photoshop, Adobe Illustrator sau CorelDRAW, web si graphic design (cu accent pe grafica publicitara online);
* abilitati de prelucrare a imaginilor foto, de corectie culoare, decupare, adaptare la scara
* originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
* simt artistic, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
* cunostinte de baza in Social Media, Publicitate online, Digital Marketing;
* constituie avantaj experienta nivel mediu in prelucrari video pentru YouTube, unul din programele: VideoStudio , Power Director 16, Pinnacle Studio 21, Premiere Elements 15, Premiere PRO CC etc.

Descrierea jobului
* realizarea graficii web & social media (bannere pentru publicitare in online, google adwords & facebook ads – display, remarketing; layout newslettere, cataloage digitale etc.)
* grafica pentru promotii zilnice de produse etc
* prelucrarea fotografiilor de produs (pe fundal alb sau negru)
* crearea design-ului grafic (creativitate, pasiune pentru atentia la detalii);
* prelucrarea si redimensionarea layout-uri conform dimensiunilor necesare;
* conceperea elementelor statice sau animate pentru newslettere, bannere si campanii de marketing;
* realizarea de concept, branding si elemente de identitate vizuala;
* crearea de grafica pentru ambalaje de produse in Adobe Illustrator sau CorelDRAW;
* prelucrarea si ajunstarea fotografiilor pentru design promotional;
* adauga poze produse pe magazinele noastre online din interfata de administrare;
* crearea si imbunatatirea permanenta a imaginii noastre in mediul online;

Beneficii:
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa
- posibilitatea de dezvoltare profesionala
- pachet salarial motivant
- echipamente IT de ultima generatie

Descrierea companiei:
Importator si distribuitor de produse cosmetice profesionale si aparatura pentru unghii false, produse make up, pensule machiaj, truse machiaj, produse epilare cu ceara, produse pentru saloanele de infrumusetare. Vanzari en detail si en gross de produse cosmetice.