Acest job nu mai este activ.

grafician dtp prepress

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal are experiență în domeniu, deține foarte bune cunoștințe de DTP și design publicitar, este implicat și responsabil cu termenele-limită ale proiectelor. Își dorește să lucreze într-o companie în continuă creștere, să se implice în dezvoltarea acesteia și să contribuie prin experiența și cunoștințele sale la obținerea unor bune rezultate economice, premisă pentru o dezvoltare individuală similară.

Responsabilități:

- verifică, prelucrează și pregătește diverse machete grafice din industria publicitară și editorială;

- creează materiale publicitare în conformitate cu cerințele clientului;

- pregătește materiale pentru tiparul offset sau digital;

- se implică în activitate participând cu interes și cu idei la dezvoltarea acesteia etc.

Cerințe:

- studii medii/superioare;

- cunoașterea obligatorie a programelor Corel Draw și Photoshop;

- constituie un avantaj cunoașterea altor programe, cum ar fi Adobe Illustrator, InDesign etc.;

- bune cunoștințe de pre-press, tipar, design, machetare;

- deschidere și interes pentru a învăța lucruri noi;

- capacitate de lucru în echipă;

- creativitate şi originalitate, atenție la detalii.

Beneficii:
- pachet salarial atractiv și bonusuri în funcție de performanță;
- un loc de muncă stabil dacă demonstrezi că ești omul potrivit la locul potrivit într-o echipă care își dorește să facă performanță.