Adresa/ adresele jobului

Bacău

Logotip s-a nascut in anul 2004, din dorinta noastra de a ne exprima pasiunea pentru imagine, grafica, culoare.

Ne dorim sa fim mereu creativi si  in pas cu tendintele de comunicare integrate: conceptie si prelucrare grafica, imprimerie, fotografiere, finisare, vanzare si toate serviciile conexe, evoluand de la un an la altul cu noutati si idei originale.

Dupa 12 ani, putem afirma ca suntem cel mai important si bine echipat centru de design grafic si print digital din orasul nostru.

Pentru a ne continua ascensiunea, cautam un nou coleg, grafician, care sa se alature echipei noastre.

Cerinte:
Sa ai cunostinte temeinice si experienta in utilizarea programelor de grafica (Corel Draw, Photo Shop);

Sa fii creativ,  deschis spre nou, original in abordarea proiectelor de grafica;
Sa lucrezi cu clienti. Pentru asta e nevoie de multa amabilitate, rabdare si bune abilitati de comunicare;
Sa lucrezi creativ, curat, rapid si organizat;
Sa fii energic, responsabil, cu atentie distributiva si capacitate de a respecta termene limita.

Responsabilitati:

  • Elaborarea soluţiilor grafice, design şi layout, pentru materiale publicitare
  • Comunicarea cu clientii in mod direct pe tot parcursul desfasurarii proiectului, pana la obtinerea bunului de tipar (BT);
  • Pregatirea/verificarea materialelor pentru producţie/tiparire pe diverse suporturi media,;
  • Procesarea şi prelucrarea materialelor grafice specifice (etichete, afise, pliante, carti de vizita, brosuri, cataloage)
  • imprimarea si finisarea materialelor utilizand echipamente de print digital, cutter plotter, presa de termotransfer,  imprimanta UV, etc.

Admitem ca este posibil sa nu stii  sa faci toate acestea de la inceput. Te ajutam noi, insa trebuie sa fii foarte motivat sa inveti in timp scurt.

Beneficii:
Te putem sprijini si invata la orice pas.
Suntem o echipa tanara,in continua crestere, plina de energie, deschisa la provocari.
Pachetul salarial  variaza in functie de implicarea si nivelul tau de productivitate.