Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea companiei

Căutați o companie ce inspiră pasiune, curaj și imaginație, puteți face parte dintr-o echipă ce modelează viitorul comertului electronic.

Dacă sunteți interesat să vă alăturati unei companii ce are ca scop crearea unui spațiu de comerț virtual ambițios atât pentru vânzători, cât și pentru cumpărători, vă puteți alătura ASWAQ - o platforma de comerț electronic de care veți fi întotdeauna mândru.

Suntem echipa principală de dezvoltare a ASWAQ. Echipa noastră este localizată în București, România, cu membri suplimentari de echipă în Orientul Mijlociu. Lucrăm într-o echipă mică, concentrată, de colaborare, după metodologia Kanban. Membrii echipei noastre colaborează zilnic pentru a crea un produs de succes care să satisfacă nevoile clienților noștri.

Cerintele postului

  • Între 1-3 ani experienţa în dezvoltarea Golang;

  • Cunostinte de lucru cu Raspberry Pi, inclusiv integrare module in Pi (comunicatie seriala, bluetooth, etc.);

  • Experiența cu crearea si testarea serviciilor Web in GoLANG;

  • Cunostintele de programare microcontroller-e si hardware reprezinta un mare avantaj;

  • Studii universitare in domeniul Informatica si Calculatoare sau experiență relevantă in domeniu reprezinta un avantaj.

Responsabilitati

  • Colaborați îndeaproape cu membrii echipei de bază pentru a dezvolta și implementa serverul de bază și, de asemenea, proiectele noastre secundare;

  • Învățați și implementați tehnologii noi și interesante pentru a ține pasul cu noutăţile din domeniul IT;

  • Mențineți codul existent (remediați erorile, refactorizaţi codul existent in funcţie de noutăţile din domeniul dezvoltarii Web);

  • Participați la întâlnirile din Kanban, code reviews, UI / UX design reviews și alte caracteristici legate de întâlniri.

Beneficii

  • Masa de pranz asigurata de companie;

  • Gym subscription;

  • Asigurări de sănătate private;

  • Parcare gratuită;

  • Situat în apropiere de centrul orasului.

Cea mai puternică credință este că oamenii inteligenți condusi de pasiunea pentru ceea ce fac sunt suficienți pentru a realiza lucruri minunate, prin urmare, dacă vă aflați în această situație, vă urăm bun venit în echipă.