Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

EBC HR Solutions este in cautarea a unui gestionar pentru unul din clientii sai, o companie ce are ca principal obiect de activitate realizarea materialelor culturale de promovare, (carti, albume, agende etc.) prezenta pe piata romaneasca de peste 70 de ani. Compania este o importanta tipografie din Bucuresti.

Responsabilități

  • Opereaza in stoc miscările de marfa;
  • Pastreaza documentele justificative legate de stocuri;
  • Participa la efectuarea inventarului stocului de marfa;
  • Oferă informatii despre stocuri;
  • Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii;
  • Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea în magazia firmei;
  • Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante;
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor;
  • Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului;
  • Efectueaza transferurile de marfă din stocul magaziei de material către magaziile virtuale – offset, legătorie;
  • Emite bonurile de consum aferente materialelor predate catre sectii;
  • Urmareste ca marfa introdusa in stocul central să fie sigilata.

Cerințe

  • Studii medii
  • Experienta de minim 5 ani intr-un post de gestionar (gestiune cu o gama diversificata si bogata de articole)
  • Experienta in utilizarea de programe/softuri specifice gestiunii de stocur
  • Cunostinte in utilizarea MS OFFICE (Excel, Word, Outlook)
  • Cunoasterea modulului de gestiune din cadrul unui sistem ERP – Avantaj
  • Cunostinte de operare in sistem WMS – Avantaj
  • Orientare spre rezolvarea problemelor: capabil de a identifica si analiza o problema existenta/potentiala si gaseste solutii potrivite pentru fiecare situatie in parte
  • Disponibilitate pentru munca fizica: mutat paleti, numarat si verificat paleti de marfa, etc

Oferte (bonusuri)

  • Salariu lunar fix;
  • Tichete de masa;
  • Decontare abonament transport;
  • Prima de vacanta;
  • Prima de sarbatori;
  • Orele suplimentare se platesc cu 200% in tmpul saptamanii, iar in weeknd sunt platite cu 300%
  • Se acorda bonus anual