GESTIONAR MAGAZIE PIESE DE SCHIMB

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1 €

Candidatul ideal

Cerinte:
Persoana responsabila, organizata si orientata pe detalii;
Acuitate vizuala si atentie distributiva;
Dexteritate, indemanare;
Experienta pe post similar reprezinta un avantaj;
Cunostinte operare PC;
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
Punctualitate;
Seriozitate;

Descrierea jobului

Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
Opereaza in stoc miscarile de marfa
Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
Respecta legislatia de gestiune a stocurilor Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
Verifica documentele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege

Beneficii:
Pachet salarial atractiv;
Promovarea propriilor salariati;
Bonusuri in functie de rezultate;
Mediu de lucru placut si profesionalist;