Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Bolintin-Deal, Bolintin-Vale

Suntem filiala din Romania a grupului austriac Schwarzmüller, vindem remorci si semiremorci, piese de schimb, respectiv detinem un service situat pe langa autostrada Bucuresti – Pitesti, la km 13 (in incinta CTPark Bucharest).
Cautam un gestionar experimentat pentru depozitul nostru de piese de schimb.

Responsabilitati:
- Receptioneaza, gestioneaza si elibereaza marfurile din depozit (piese de schimb vehicule comerciale);
- Verifica si proceseaza documentele de intrare/iesire in sistemul ERP al companiei;
- Organizeaza si utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor;
- Opereaza comenzile primite in sistemul informatic si preleveaza piesele pentru livrare.
- Ambaleaza marfa si o pregateste in vederea livrarii prin curierat;
- Comanda masinile de curierat si incarca marfa in acestea, respectand graficul de livrare;
- Periodic efectueaza inventarierea bunurilor din gestiunea sa conform procedurilor interne;
- Ofera suport si informatii legate de stoc departamentelor interne ale companie;

Cerinte:
- Experienta relevanta in domeniul pieselor de schimb auto (minim 2 ani);
- Cunostinte operare calculator (programe ERP si de gestiune);
- Corectitudine, integritate, abilitati de comunicare si coordonare;
- Capacitatea de a comunica (scris si verbal) in limba engleza sau germana;
- Detinerea unui atestat ISCIR pt stivuitor reprezinta avantaj;

Oferim:
- Salariu competitiv;
- Transport gratuit de la statia de metrou Pacii (sau Bolintin-Vale) la locul de munca si inapoi;
- Program de lucru: de luni pana vineri intre 08:00 - 17:00
- Contract de munca pe durata nedeterminata, conform legislatiei in vigoare;

  • Interviu online
  • Ati mai lucrat ca gestionar depozit piese de schimb si daca da, cati ani?
  • In ce cartier (sau localitate) aveti domiciliul?