Gestionar depozit - piese auto BAIA MARE

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Baia Mare

Se recruteaza si din

Baia Sprie

Candidatul ideal:

- Studii medii;
- Experienţa pe un post similar constituie avantaj;
- Cunoştinţe de operare PC;
- Persoană responsabilă, serioasă, dinamică;
- Spirit de muncă în echipă.

Responsabilităţi principale:
- Descărcare maşini şi sortare marfă,
- Recepţie fizică a mărfii în baza documentelor şi etichetare,
- Sortarea şi transportul mărfii din zona de recepţie către locurile de depozitare,
- Aranjarea mărfii pe raft, macanic şi manual,
- Colectarea mărfii şi pregătirea pentru ambalare;
- Verificarea finală şi ambalarea conform standardelor solicitate,
- Pregătirea paleţilor cu marfă pentru livrare (compactare, stivuire marfă, înfoliere, sigilare etc.)
- Operarea în sistemul informatic SAP;
- Încărcarea maşinilor şi întocmirea documentelor specifice (borderouri, liste de ambalare etc.)
- Inventarierea mărfurilor;
- Curăţenie la locul de muncă.

Oferim:
- Loc de muncă stabil, într-o companie în continuă dezvoltare;
- Condiţii de muncă foarte bune;
- Salariu atractiv, bonus în funcţie de realizări.

Descrierea companiei

Suntem o companie dinamică, având obiective, standarde și un mediu de lucru aliniate nivelului european. În cei 20 de ani de activitate în domeniul auto, echipa a crescut și s-a dezvoltat odată cu business-ul, astfel că astăzi avem peste 800 de angajați în firmele din grupul ATP Exodus.

Principalele firme din grup sunt: - ATP Automotive divizia de piese auto; clienții noștri ne cunosc ca fiind lideri pe piața pieselor de schimb și a accesoriilor pentru camioane și vehicule mari prin rețeaua de sucursale deschise în România, Bulgaria și Ungaria - ATP Motors RO, dealer pentru mărcile Mercedes Benz, Mazda, Opel și MAN; oferim o gamă complexă de produse și servicii prin Centrele Autorizate de Vânzări și Service - ATP Transit, o componentă importantă a business-ului pe partea de transport și logistică atât pentru intern, cât și pentru terți.

În concepția noastră, totul ține de încredere. Nimic nu e prea mult, nimic nu e prea greu, iar ceea ce începem ducem la bun sfârșit. Te invităm să ni te alături și să fii parte din succesul nostru!