Acest job nu mai este activ.

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Responsabilitate şi seriozitate
Capacitate comunicare şi lucru în echipă
Dinamism şi organizare
Aspect placut si ingrijit
Disponibilitate la program prelungit

Descrierea jobului

Aduce la cunostinta superiorului direct situatiile in care conditiile de depozitare nu pot fi respectate, propunand variante organizatorice interne
Se implica direct in stabilirea si asigurarea dotarilor din spatiul de depozitare necesare desfasurarii optime a activitatii, urmarind respectarea normelor impuse de securitatea muncii si de pompieri
Asigura corectitudinea rulajului de marfa, astfel incat stocul faptic sa corespunda in permanenta cu cel scriptic din sistemul informatic
Verifica permanent stocurile de produse prin inventariere curenta si compararea stocurilor faptice cu scriptice
Raspunde prompt si la timp la toate solicitarile departamentului de vanzari, luand toate masurile necesare in vederea inplinirii sarcinilor primite
Aduce la cunostinta departamentului de vanzari probleme intervenite la receptia produselor, neconformitatea produselor, atat calitativ, cat si cantitativ. Ia masuri si propune solutii cu privire la rezolvarea neconformitatilor aparute.
Preia facturile de marfa, pregateste marfa conform acestora, informand departamentul suport vanzari despre diferentele aparute.
Se pune de acord cu acesta cu privire la diferentele aparute, luand masurile de corectare impuse.
Ambaleaza corespunzator si participa la pregatirea marfii pentru livrare, asigurand conditiile impuse de fiecare gen de transport
Participa si realizeaza corect si cu responsabilitate inventarele periodice
Participa si asigura manipularea, descarcarea si incarcarea marfii, respectand normele de securitate a muncii
Solicita daca este nevoie si participa la instructajele de protectia muncii, precum si la implementarea si respectarea acestora
Primeste, verifica si receptioneaza marfa conform documentelor de insotire
Participa ori de cate ori este solicitat la amenajarea marfii în depozit, in vederea depozitarii si stocarii, precum si la activitati administrativ-gospodaresti
Se informeaza si isi insuseste conditiile de depozitare specifice fiecarei grupe de produse, gasind variante de depozitare in vederea respectarii acestora
Se asigură că marfa primită corespunde cu informaţiile existente pe documentele de însoţire a acesteia
Numără produsele ce vor intra în stoc
Respectă condiţiile şi standardele de depozitare contribuind la aranjarea eficientă a depozitului
Se asigură de buna funcţionare a echipamentelor din dotarea depozitului
Participă la inventarele periodice
Asigurarea gestiunii fizice a stocului de marfa
Asigurarea miscarii si manipularea stocurilor fara pierderi