Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Este o persoana dinamica, pozitiva, serioasa, cu un spirit de initiativa bine dezvoltat si cu o atitudine orientata spre client, capabila sa se ocupe de gestiunea fizica si scriptica a stocului de marfa. Experienta indelungata in acest domeniu nu este un criteriu eliminatoriu daca responsabilitatea, punctualitatea si constiinciozitatea sunt insusirile de baza care o definesc.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Preia marfa de la furnizori si curieri si se ocupa de receptia cantitativa si calitativa a marfurilor;
Verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;
Pregateste marfa si coletele pentru livrare si documente de transport;
Realizeaza facturi, avize si alte documente;
Monitorizeaza derularea comenzilor si livrarea produselor;
Gestioneaza si controleaza marfa din depozit;
Se ocupa de inventarierea lunara a produselor;
Organizeaza depozitul (gruparea articolelor, curatenie etc.);
Invata si prezinta produsele (consumabilele) in showroom-ul firmei;
Preia comenzile clientilor care viziteaza showroom-ul;
Se asigura de buna functionare a echipamentelor din showroom in vederea realizarii de demonstratii clientilor;
Indeplineste obiective stabilite individual si in echipa, raporteaza orice fel de probleme superiorului ierarhic.

Cerinte:
Experienta anterioara in gestiune si activitate in depozit, cunostinte in domeniul gestiunii computerizate;
Minim studii medii, avantaj cele economice;
Bun organizator, ordonat, muncitor, vigilent, responsabil si serios ;
Atentie distributiva; Atentie sporita la detalii;
Operare PC obligatoriu, constituie avantaj cunoastere pachet Office;
Limba engleza - nivel incepator, nivel mediu constituie un avantaj;
Disponibilitate la efort;
Atitudine profesionala si orientata spre client.

Permis categoria B

Descrierea companiei

Smart World Solutions este o companie de comert electronic care administreaza magazine online in domenii diverse. Cu o multitudine de produse inedite din domenii ce acopera o gama variata de nevoi si dorinte (Casa & Gradina, Bucatarie, Fitness & Sport, Sanatate & Frumusete, Copii & Jucarii, Timp liber),

Smart World Solutions iese in evidenta pe piata comerciala online prin profesionalism, seriozitate si prin superioritatea serviciilor puse la dispozitia consumatorilor. Oferim solutii originale si eficente potrivite chiar si pentru cei mai exigenti clienti. Sustinem dezvoltarea fidelizarii clientilor prin includerea periodica a promotiilor si reducerilor printre ofertele atractive.

  • Interviu online
  • 1. Cât de repede crezi că poţi să te adaptezi şi să contribui la activitatea companiei noastre?
  • 2. Ești mai motivat când lucrezi în echipă sau când lucrezi individual?
  • 3. Ce dificultăți ai întâmpinat la ultimul job și cum le-ai rezolvat?
  • 4. Ce te motivează și ce așteptări ai de la acest job?
  • 5. Punctele tari - punctele slabe în ceea ce privește cerintele acestui job?