Detalii loc de munca

Operator Gestiune

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

De 70 de ani Swoboda este o companie din domeniul automotivelor, în continuă dezvoltare, prezentă in Germania, Republica Cehă, România, SUA, Mexic și China. Oferim posibilități excelente de dezvoltare. Spiritul de echipă, proiectele interesante, libertatea creativă și ierarhia matriceală sunt baza succesului nostru.

OFERIM:
- tichete de masa de 15 lei/zi, prima de prezenta 100 lei brut pe luna, prima fidelitate din 6 luna de angajare care va creste progresiv pana la 240 lei brut pe luna, prima de Craciun si Pasti 150 lei tichete cadou
- transport gratuit din Timisoara
- reduceri la servicii medicale

RESPONSABILITATI:

  • Asigura incarcarea si descarcarea materiei prime, a produselor finite si a ambalajelor
  • Opereaza in sistemele(programele) informatice miscarile de bunuri in si din magazie
  • Intocmeste documentele de livrare
  • Asigura materia prima si ambalajele necesare in liniile de productie
  • Transporta semifabricatele catre urmatoarele procese si produsele finite catre magazie
  • Pregateste materialele pentru livrarea lor catre client
  • Participa la inventarele de materie prima, produse finite si ambalaje
  • Mentine, gestioneaza si actualizeaza controalele inventarului in ceea ce priveste materia prima, produsele finite si ambalajele
  • Organizeaza, asigura si mentine FIFO in magazie
  • Asigura curatenia si organizarea magaziei – 5S
  •  Blocheaza piesele in depozit in cazul in care sunt gasite neconformitati;
  •  Urmeaza regula de reactivitate pentru rezolvarea problemelor in cazul in care in urma controlului sunt identificate neconformitati.
  •  Raportarea activitatii in formatul stabilit;
  • Verifica conditiile tehnice ale principalelor sisteme de transport marfa precum si a rafturilor de depozitare si informeaza superiorul ierarhic asupra oricaror neconformitati
  • Indeplinirea sarcinilor trasate de seful ierarhic

CERINȚE:

- Studii liceale
- Bune cunostinte utilizare PC

- autorizatie ISCIR
- Aptitudini de calcul
- Persoană obiectivă, independentă, responsabila
- Disponibilitate de lucru pe 3 schimburi de luni pana vineri