Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Responsabilitati:

- verifica, prelucreaza și se asigura că toate documentele pentru materialele receptionate corespund cerințelor comerciale Panduit (cantitate, preț, comanda de achizitie, receptie fizica, etc.);
- lucreaza în strânsă colaborare cu departamentul Financiar asigurandu-se ca toate documentele financiare sunt primite si predate pentru păstrarea rapoartelor financiare corecte;
- responsabil de aprovizionarea cu materiale indirecte, pe baza stocurilor de siguranță stabilite;
- coopereaza cu celelalte departamente, cum ar fi producția si întreținerea pentru asigurarea inventarului corect al materialelor indirecte;
- proceseaza intrarile în Oracle;
- colaboreaza cu tehnicienii din depozit pentru elaborarea raportului de neconcordanțe a materiilor prime și materialelor indirecte, căutând cauza și rezolvând discrepanța;
- verifica periodic stocurile și emite rapoarte periodice de inventar;
- introduce corect și în timp util datele in sistem, sesizeaza și regleaza diferențele;
- vine cu idei de îmbunătățire și este implicat activ în identificarea și eliminarea pierderilor (Plan-Do-Check-Act).

Cerinte:

- minim 1 an experinta pe un post similar
- bune cunostinte ale pachetului MS Office
- cunostinte lb engleza de nivel mediu
- abilitatea de a identifica problemele, de a colecta date si de a gasi soluții
- abilitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte

Oferta:

pachet competitiv de compensatii si beneficii
bonus de performanta lunar
beneficii medicale
transport pe raza municipiului Arad sau prima transport
tichete de masa