Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

Pitești

Compania noastra este specializată în realizarea și distribuirea produselor editoriale educaționale la nivel național.

Pentru depozitul central din Pitești-Geamăna căutăm o persoană deschisă, cu atitudine pozitivă și cu spirit organizatoric definitoriu.

OBIECTIVELE POSTULUI: Buna gestionare a stocului de marfă, a intrărilor și a ieșirilor, precum și organizarea eficientă în mediul de lucru activ!

PREGATIREA ȘI EXPERIENȚA
Nivel de studii: absolvent studii medii sau superioare
Experienta în gestiunea mărfurilor constituie un avantaj.

CERINȚELE POSTULUI:

  • Capacitatea de organizare şi spirit de inițiativă;
  • Capacitate de comunicare și lucru cu oamenii;
  • Abilităţi de gestionare şi atenţie concentrata și distributivă;
  • Corectitudine si responsabilitate în mediul de lucru activ;
  • Flexibilitate, rezistenţă, iniţiativă, punctualitate;
  • Cunoştinţe de operare PC (office, internet, e-mail).

ATRIBUTII SI RESPONSABILITATI:

Receptionează în stoc mişcările de marfă:

  • Păstrează documentele justificative legate de stocuri;
  • Efectueaza periodic (la cerere) inventarul stocului de marfă;
  • Participă activ la operaţiunile de incarcare/descarcare a mărfii la/din depozitul firmei;
  • Recepţioneaza marfa primită de la diverşi furnizori;
  • Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic si cel scriptic;
  • Respectă legislaţia de gestiune a stocurilor.

Expediază marfa către clienţi:

  • Sortează marfa conform documentelor primite de la departamentul de vânzări şi/sau contabilitate, pentru expedierea acesteia către client;
  • Ambalează şi securizează marfa în vederea livrării ;
  • Transmite către superiorul ierarhic orice reclamaţie privind expediţiile de marfă.

Legat de disciplina muncii, raspunde de:

  • Imbunatăţirea permanentă a calităţii pregătirii sale profesionale si de specialitate;
  • Păstrarea confidenţialităţii informaţiilor legate de firmă;
  • Utilizarea si păstrarea in bune condiţii a documentelor cu regim special;
  • Modul de utilizare a echipamentelor, consumabilelor si altor materiale, a autovehiculului de serviciu sau a altor mijloace fixe primite in folosinţă de la firmă;
  • Respectarea prevederile normativelor interne si procedurile de lucru privitoare la postul său ;
  • Adopta permanent un comportament în măsura să promoveze imaginea si interesele firmei;
  • Se implică în vederea soluţionarii situaţiilor de criză care afectează firma.

BENEFICII OFERITE:

- Contract  individual de muncă pe o perioadă determinată, cu posibilitatea prelungirii;

- Pachet salarial fix atractiv, corelat cu experienta si performanta;

- Telefon de serviciu;

- Prime/bonusuri pentru proiecte;

- Mediu de lucru într-o echipă profesionistă, tânără şi dinamică.

  • Interviu online
  • Va multumim daca ati citit cerintele acestui post inainte de trimiterea CV-ului.