Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Sânnicolau Mare; Timișoara

About Delphi

Follow our job advertisements and join the exciting world of the automotive industry today. Come and meet the challenges and opportunities of a fast paced environment that will excite and develop you as a young professional! Delphi is willing to grow young talents! At the same time, we have a deep knowledge to share and we need the expertise of senior professionals!
Be smart and we shall use your creativity, be proactive and we shall appreciate your initiatives, be remarkable and we will definitely see you standing out from the crowd.

General Ledger Supervisor/ Contabil

Responsabilitati:

• Inregistrarea cronologica, ordonata si sistematica  in evidenta contabila si tehnic-operativa a documentelor justificative privind operatiunile de import

• Intocmirea in baza documentelor justificative a notelor contabile de inregistrare in evidenta contabila a drepturile salariale (inclusiv contributii sociale & asimilate) si a decontarilor cu bugetul statului

• Revizuirea evidentei tehnic-operative (jurnalul de cumparari, jurnalul de vanzari)

• Revizuirea conturilor de TVA si reconcilierea acestora cu datele inscrise in evidenta tehnic-operativa

• Revizuirea datelor contabile prelucrate in vederea intocmirii declaratiilor fiscale lunare (codsi a declaratiilor informative (cod 394 si 390)

• Reconcilierea lunara a conturilor  de personal (salarii datorate, avansuri, retineri), asigurari sociale (contributii sociale si asimiate), decontari cu Bugetul de stat

• Disponibilitatea de a face naveta la Sannicolau Mare

Cerinte:

• Studii superioare in domeniul economic;
• Experienta in domeniul contabilitatii reprezinta un avantaj;
• Limba engleza nivel mediu;
• Cunostinte avansate operare PC (MS Office);
• Experienta anterioara in companii multinationale de productie reprezinta un avantaj;
• Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii si abilitatea de a identifica solutii;

Daca aceasta este oportunitatea profesionala pe care o cautai, te rugam sa trimiti un CV, in limba romana sau limba engleza, la adresa . Toate informatiile legate de aplicatia ta vor fi tratate cu confidentialitate. Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu.

Banner for portals