Functionar relatii clienti-Call Center

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul asigurarilor de viata, cautam Functionar Relatii Clienti- Call Center.

Descrierea postului

Contactarea clientilor pentru a vinde telefonic produse si serviciile de asigurari;

Oferirea de informatii clientilor si potentialilor clienti despre produsele si serviciile companiei;

Emiterea ofertelor si a politelor de asigurari;

Reinnoirea politelor de asigurari;

 Rezolvarea solicitarilor clientilor interni sau externi ai companiei;

Preluarea apelurilor telefonice.

Cerintele postului

Cunostinte generale despre asigurari;

Experienta in domeniul asigurarilor (reprezinta un avantaj);

Bune abilitati de organizare si planificare;

Orientare catre client;

Cunostinte de MS Office;

Abilitati excelente de comunicare.

Beneficii

Pachet salarial atractiv;

Dezvoltare continua;

Posibilitati de promovare;

Asigurare medicala de sanatate.