Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Gothaer isi extinde echipa Contact Center, mai exact, pe cea din Timisoara - Bucuresti! Cautam mai multi colegi pentru cea mai tanara echipa din Gothaer, recrutam Functionar Relatii Clienti.

Daca vrei sa vii in echipa noastra sau daca ai prieteni potriviti pentru job (cu sau fara experienta de lucru, cu sau fara experienta similara, tineri absolventi, tineri la inceput de drum sau personae de orice varsta care doresc sa faca o schimbare de domeniu de activitate si sunt dornici de un nou start), asteptam cu interes aplicatiile voastre, ale celor dornici sa faca parte din cea mai tanara, dinamica si FUN echipa din Gothaer!

Responsabilitati principale:

 • Contactarea clientilor pentru a vinde telefonic produse si servicii de asigurari Gothaer clientilor din regiunea TIMISOARA;

 • Vizite la client in vederea incheierii contractelor de asigurare

 • Oferirea completa si corecta a informatiilor despre produsele si serviciile Gothaer acordata clientilor si/sau potentialilor clienti ai companiei;

 • Emiterea ofertelor si a politelor de asigurare, precum si reinnoirea acestora;

 • Contactarea clientilor (telefonic) asupra ratelor scadente si a diverselor plati;

 • Rezolvarea solicitarilor clientilor interni sau externi ai companiei;

 • Emitea anexelor solicitate de clientii interni sau externi ai companiei;

 • Preluarea apelurilor telefonice din Contact Center Gothaer;

 • Alte activitati specifice postului si/sau departamentului Contact Center Gothaer.

Cum ne dorim sa fie viitorul coleg:

• Sa fie organizat si sa stie sa structureze informatii si sa planifice si prioritizeze activitati;
• Sa ii placa sa invete lucruri noi si sa ii ii placa sa lucreze si sa se distreze alaturi de colegi;
• Sa fie orientat catre client;
• Sa aiba abilitati excelente de comunicare si sa ii placa sa interactioneze cu oamenii;
• Sa gandeasca analitic si sa aiba abilitati de sinteza;
• Sa respecte termenele limita;
• Sa fie serios, constiincios, perseverent, integru;
• Sa aiba cunostinte de MS Office (Word, Excel, Outlook);

• Cunostintele sau experienta in domeniul asigurarilor generale (pot reprezenta un avantaj);

Ce oferim:

• Training - te invatam noi tot ce trebuie sa stii;
• Angajament pe baza de contract individual de munca;
• Pachet salarial si de beneficii atractiv;
• O cariera de succes in domeniul asigurarilor in cadrul unei companii in plina dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
• Imbinarea experientei locale cu know-how-ul companiei-mama Gothaer Germania;
• Un mediu de lucru prietenos, inovativ, si deschideri de dezvoltare si promovare in cadrul companiei;
• O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai.

Vrei sa te alaturi echipei noastre de specialisti in asigurari? Asteptam aplicatia ta!

Cunosti pe cineva caruia i s-ar potrivi Jobul?  Anunta-i pe toti ca recrutam Functionar Relatii Clienti pentru echipa Contact Center Gothaer in TIMISOARA!

Doar candidatii selectati pe baza CV-ului vor fi contactati.