Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, poloneză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Firmă specializată in distribuția de anvelope auto la nivel național, angajează functionar economic pentru sediul din Brasov.

Responsabilitati:

  • Contabilitate primara (evidenta operatiunilor prin casierie, banca, NIR-uri, delegatii, deconturi de cheltuieli, emitere facturi, pregatirea diverselor rapoarte interne)
  • Secretariat (corespondenta interna si externa)
  • Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
  • Urmarirea soldurilor clientilor si furnizorilor si verificarea alocarii incasarilor si platilor
  • Verificarea jurnalelor de TVA
  • Arhivarea documentelor financiar - contabile aferente activitatii departamentului
  • Organizeaza activitatile de protocol ale societatii
  • Alte operatiuni de contabilitate primara si rapoarte aferente utilizand sistemul informatic

Cerințe:

  • Studii superioare in domeniul economic
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
  • Foarte bune cunostinte operare MS Office
  • Experienta in domeniul CONTABILITATE – program SocrateCloud- avantaj
  • Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegi
  • Capacitate de a desfasura mai multe lucruri/sarcini in acelasi timp - atentie distributiva, atentie la detalii
  • Domiciliul in Brașov

Oferim:

  • un loc de muncă stabil intr-o firmă puternică
  • un pachet salarial motivant
  • posibilitatea dezvoltării profesionale

Rugăm transmiteți CV-ul pe adresa de email