Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Functionar Administrativ in Constanta

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu , Spaniolă - Incepator
Adresa
Posturi disponibile
1

Aptitudini necesare:

  • Experienta minim 2 ani intr-o functie similara - respectiv activitati administrative si de Secretariat, activitati de protocol;
  • Cunostinte primare/medii de contabilitate (operare facturi, costuri, preturi, cu/fara TVA)
  • Abilitati de comunicare cu clientii si furnizorii;
  • Persoana cu aptitudini pentru munca de birou (atentie la detalii, gestionare alternativa a diverselor activitati/proiecte, etc.);
  • Cunostinte operare calculator (Pachet Office  - Word, Excel, Power Point);
  • Experienta in realizarea de traduceri de documente din/in limba engleza si/sau spaniola
  • Limba engleza  - minim nivel mediu;
  • Este un plus cunoasterea limbii spaniole;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Domiciliul in Constanta.

Responsabilitati:

  • Responsabil cu toate activitatile de Secretariat si protocol (printat, scanat, copiat, e-mail, fax, telefon, inregistrare si arhivare documente, asistenta in cadrul intalnirilor de afaceri etc.), logistica si servicii de protocol;
  • Gestionarea corespondentei cu partenerii, clienti, angajati si autoritati;
  • Elaborarea si redactarea documentelor in situatiile cerute de management;
  • Administrarea si verificarea contractelor cu clientii, a facturilor de la furnizori;
  • Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, curier, fax, email;
  • Preluarea, inregistrarea, distribuirea documentelor compartimentelor implicate, indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;
  • Analizarea si negocierea ofertelor de achizitii administrative;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii (de telefonie fixa/mobila, mobilier, birotica, aparatura de birou, curierat, servicii IT);
  • Asigura suport Project Managerului si diverselor departamente din cadrul companiei;
  • Realizeaza contabilitatea primara pentru proiectele aflate in desfasurare (contabilizare facturi, inregistrare, raportare etc.)
  • Realizeaza si tine evidenta instrumentelor de plata emise de catre furnizori; Primeste si tine evidenta instrumentelor de plata primite de la clienti;
  • Elaboreaza chitante, note interne de receptie;
  • Elaboreaza diverse rapoarte lunare/periodice.
  • Mentine relatia cu furnizorii si clientii.
  • Ocazional realizeaza traduceri ale diverselor documente din/in romana - engleza;

Beneficii:

  • salariu atractiv, posibilitate de avansare in cadrul unei companii multinationate, mediu de lucru dinamic.