Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Galați

Descriere Proiect

Avand in vedere cresterea interesului in invatarea automatizata in toate pietele existente, a aparut o nevoie pentru retele neuronale customizate. In colaborare cu una din cele mai mari companii de scanare si procesare documente din Belgia am decis sa construim o platforma de invatare automatizata ce va oferi posibilitate oricui sa construiasca, testeze si implementeze o retea neuronala folosind datele proprii.

Scopul platformei este de a oferi retele neuronale standard dar si mai important de a permite oricarei companii sau persoana sa construiasca, testeze si implementeze propria retea neuronala. Deoarece constructia unei retele neuronale noi are o curba de invatare destul de abrupta pentru oricine nu lucreaza cu invatarea automatizata, clientii nostri vor avea posiblitatea de a ne accesa cunostintele si de a cere ajutorul pentru a construi reteaua dorita. Aici vei intra tu in joc.

Descriere Post

Nenos Software este in cautarea unui dezvoltator web full-stack pentru a face parte din echipa ce va construi platforma de invatare automatizata ce va fi folosita de clientii nostri worldwide. Avem nevoie de un dezvoltator web iscusit, capabil sa se adapte la tehnologii noi si care ar vrea sa lucreze intr-un mediu constructiv cu o echipa de specialisti in retele neuronale.

Responsabilitati

  • Ajuta la structurarea si conceperea arhitecturii platformei web
  • Contribuie la conceperea si implementarea design-ului GUI
  • Interactioneaza cu baze de date relationale pentru a extrage si procesa date venite de la retele neuronale
  • Dezvolta caracteristici noi sau imbunatateste caracteristici existente in platforma: de la interfata grafica pana la API si modelul de date

Competente

  • Cunostinte aprofundate de HTML/PHP/Javascript si AJAX
  • Experienta cu baze de date relationale (MSSQL, MySQL)
  • Cunosterea a cel putin unui framework modern de PHP (Laravel, Yii, Zend, Codeigniter, CakePHP, etc. )
  • Cunostinte de concepte de programare orientata pe obiect

Competente Aditionale

Aceste competente reprezinta un plus si nu sunt obligatorii:

  • Experienta cu Python, , AngularJS
  • Experienta cu una din platformele de cloud: Google/AWS/Azure
  • Dorninc sa invete tehnologii noi pentru dezvoltare web dar si concepte de Invatare Automatizata