Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

București

Sarcini şi responsabilităţi:

  • Formularea şi definirea de obiective pentru domeniul de responsabilitate „Fulfillment spre şi de la clienţii expediere directă “ în baza planificării planificării strategice de comun acord cu coordonatorul Business E-Store şi Fulfillment
  • Susţinerea şi participarea la implementarea internaţională cât şi în activitatea operativă în cadrul perioadei de stabilizare
  • Monitorizarea respectării livrării prestatorilor de servicii din domeniul logistic
  • Monitorizarea şi coordonarea managementului retururilor client şi furnizor, comisionării, managementului transportului spre client şi înapoi, depozitării, desfăşurării plăţilor pentru serviciul de expediere directă
  • Control facturi pentru facturile prestatorilor de servicii în domeniul logistic
  • Susţinere la elaborarea de soluţii corespunzătoare pentru ambalajele pentru expediere directă
  • Optimizarea ambalajelor de expediere existente
  • Monitorizarea inventarului prestatorilor de servicii în domeniul logisticii
  • Interfaţă pentru departamentele de specialitate centrale
  • Reducerea cotei de anulare şi retur
  • Dezvoltare în continuare a modalităţilor de plată şi a livrărilor la client
  • Soluţionare proactivă a problemelor operative de comun acord de ex. cu E-Business-Merchandising şi logistica responsabilă pentru expedieri directe
  • Colaborare la dezvoltarea de teme noi în proiecte de dezvoltare conexe
  • Susţinerea responsabilului pentru domeniile F&E, webshop/, Merchandising.
  • Colectarea şi pregătirea de cifre, date, fapte cu privire la elementele conexe domeniului de activitate
  • Definirea măsurilor în vederea atingerii obiectivelor definite în domeniul de activitate cu domeniul E-Business-Merchandising
  • Participarea la definirea de măsuri pentru dezvoltarea în continuare a domeniului E-Business Fulfillment
  • Asigurarea atingerii obiectivelor stabilite şi că informaţiile din analize sunt actuale, corecte şi valide
  • Asigurarea că măsurile (de îmbunătăţire) necesare pentru proiect se efectuează de comun acord cu domeniile implicate
  • Asigurarea respectării principiilor logistice ale concernului şi principiilor de dezvoltare

Cerinţe şi abilităţi:

  • Cunoştinţe avansate de limba germană – obligatoriu
  • Studii superioare finalizate
  • Experienţă în domeniul logisticii şi în managementul de proiect
  • Operare sigură a aplicaţiilor MS-Office, SAP
  • Abilităţi analitice, de planificare şi prioritizare, iniţiativă proprie şi spirit antreprenorial
  • Abilităţi de comunicare bine dezvoltate, abilitatea de a se impune şi de a lucra în echipă
  • Mobilitate şi flexibilitate pentru deplasări
  • Permis conducere categoria B

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Formare profesională în cadrul companiei
  • Oportunități reale de promovare în cadrul companiei;
  • Salariu atractiv și un sistem de premiere în funcție de implicare și performanțe individuale;
  • Posibilitatea de a lucra alături de o echipă dinamică și motivată;
  • Un loc de muncă sigur într-un ambient modern.