Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

EBC HR Solutions este în căutarea unui Front Desk Officer pentru unul din clientii săi, o companie cu acoperire națională având ca principal obiect de activitate distribuția de produse medicinale veterinare, prezentă pe piață de 60 de ani.

Responsabilitati:

  • Preia si directioneaza apelurile telefonice.
  • Se ocupa de rezervarea salilor de sedinta.
  • Preia, inregistreaza, redirectioneaza si arhiveaza corespondenta.
  • Expediaza documentele prin servicii de curierat, posta, fax, e-mail, etc., conform procedurilor interne.
  • Asigura fluxul informational in cadrul companiei.
  • Intampina persoanele straine care intra in companie, asigurand protocolul.

Cerințe:

  • Minim studii medii finalizate.
  • Experienta anterioara relevanta pe o pozitie similara.
  • Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu.
  • Atitudine pozitiva, cu spirit de initiativa si cu simt al responsabilitatii.
  • Persoana perseverenta, ordonata, organizata, corecta.
  • Excelente abilitati de comunicare (scrisa, verbala, nonverbala).
  • Atentie la detalii, acuratete si capacitate sporita de organizare a activitatii si de multi-tasking.
  • Cunoscator al pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook).

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix + Tichete de masă,
  • Siguranța unui parteneriat pe termen lung.