Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

De peste 50 de ani, DRÄXLMAIER Group și-a construit renumele de promotor al inovațiilor în
industria auto, prin furnizarea de sisteme electrice moderne și interioare exclusiviste pentru automobile premium.

Zilniei 70 de mii de angajați din întreaga lume, entuziaști și pasionați, contribuie la crearea caracterului automobilului prin metode inteligente și sustenabile. Sunt colegi cărora le place să-și asume responsabilități, să aibă inițiativă și să creeze mereu ceva nou – așa cum ești și TU.

Pentru departamentul nostru de Producție Matrițe - punct de lucru Codlea/Brașov, căutăm Frezor CNC dornic să facă față provocărilor din piața auto internațională. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități specifice postului

  • Execută programe de complexitate medie conform cotelor din desen
  • Selectează regimul de așchiere în funcţie de materialele prelucrate
  • Centrează piesa, alege şi fixează sculele necesare
  • Măsoară piesele finalizate cu ajutorul instrumentelor de măsură şi control: şubler, micrometru int-ext, grup de cale.

    Cerinţe:

  • Studii medii tehnice (prelucrător prin așchiere sau operator CNC)
  • Experienţă minim 5 ani
  • Cunoştinţe de desen tehnic,toleranţe,control dimensional şi alte noţiuni specifice prelucrărilor mecanice prin aşchiere
  • Prezintă avantaj cunostintele de operare, reglare şi programare a maşinilor cu controler Heidenhain (3-5 axe)
  • Disponibilitate de lucru în 3 schimburi

ferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-o companie germană cu tradiție
  • Salariu competitiv
  • Tichete de masă
  • 9 prime anuale (prime de sărbători, bonus trimestrial de prezență)
  • Subvenție la cantina proprie
  • Acces gratuit la servicii medicale de calitate
  • Transport asigurat și gratuit

    DRX_LO1407_Claim_RGB_RZ
     2010-06-15_Fotoshooting Fogel_Produktion_Werkzeugbau (88)