Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

RESPONSABILITĂŢI

  • Transmite informatii teoretice si practice asupra modului de functionare si de lucru cu sistemele utilajelor, asupra programelor informatice documentare, asupra modului de diagnosticare, asupra procedurilor de lucru definite de catre constructori si a procedurilor de lucru proprii
  • Face propuneri privind planul anual de formare tehnica pentru reteaua de service
  • Propune si intreprinde actiuni de formare profesionala
  • Participa la evaluarea periodica a nivelului de cunostinte tehnice teoretice si practice ale mecanicilor
  • Pregateste materialele necesare sesiunilor de formare (prezentari, echipamente, unelte etc.)
  • Studiaza materialele de instruire puse la dispozitie de Caterpillar si le implementeaza in cursurile sustinute
  • Pregateste caiete de curs pe baza materialelor furnizate de constructorii utilajelor: traduce si editeaza textele tehnice, scaneaza elementele grafice etc.
  • Ofera feedback participantilor la scolarizari cat si coordonatorilor acestora

    CERINŢE

  • Studii superioare în domeniul tehnic (Motoare termice, Mecanica fina, Materiale Rulant, Constructii Automobile, Masini Agricole etc.)
  • Experienta de minim 2 ani intr-un un post tehnic: tehnician, suport tehnic, trainer tehnic in industria auto
  • Cunostinte tehnice (electrica, mecanica, hidraulica)
  • Bune cunoștințe de operare PC (MS Office);
  • Cunoștințele avansate de limba engleză
  • Carnet de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu
  • Foarte bune abilităţi de comunicare si capacitatea de a vorbi în faţa unei audienţe

PROFIL CANDIDAT

  • Persoana organizata si riguroasa
  • Atitudine proactiva si orientata spre gasirea de solutii
  • Spirit logic si metodic
  • Stabilitate, fidelitate si disponibilitate