Adresa/adresele jobului

anunta urmatorul post vacant

FOCHIST

Brasov, Buzau, Timisoara

(pozitie pentru fiecare locatie)

Responsabilitati:

  • Mentinerea bunei functionari a instalatiilor si echipamentelor de la Centrala termica, Statia de tratare a apei si Statia de epurare ;

  • Furnizarea aburului produs la parametrii cantitativi si calitativi necesari productiei;

  • Realizeaza urmatoarele analize:
      *Analize specifice centralei termice: apa adaoabur, condens;
      *Apa produsa in statia de tartare;
      *Apa uzata din statia de epurare;

  • Efectuarea lucrarilor de reparatii planificate si accidentale ale echipamentelor din Centrala termica, Statia de tratare a apei si Statia de epurare;

  • Mentinerea echipamentelor, instalatiilor si vestiarelor in permanenta stare de igiena.

Cerinte:

  • Studii medii tehnice (liceu, profil chimie- constituie avantaj);

  • Experienta minima in domeniu 2 ani;

  • Autorizatie ISCIR de fochist;

  • Autorizatie de Laborant tratare apa - constituie avantaj;

  • Cunostinte  generale de operare PC;

  • Disponibilitatea de a lucra in schimburi (3 schimburi) si in program de tura continua.

Ce oferim:

  • Salariu motivant;

  • Tichete de masa;

  • Tichete cadou;

  • Bonus de performanta (lunar);

  • Al 13 - lea salariu;

  • Cota lunara de bere;

  • Servicii medicale si asigurare de viata;

  • Spor de noapte si spor de tura continua;

  • Orele suplimentare platite dublu (200%);

  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;

  • Posibilitatea de a lucra cu ultimele tehnologii din domeniu.