Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

600 - 800 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Well Solution este o companie cu capital privat romanesc, care ofera solutii personalizate de transport si expeditii la nivel national si international.  Serviciile oferite acopera o gama variata de modalitati de transport rutier, maritim si

Echipa Well Solutions cauta un nou coleg, Fleet Manager Assistant.

Responsabilitati:

  • Gestioneaza documentele din aria parcului auto (certificate inmatriculare, autorizatii, dosare dauna, etc.);
  • Asigura mentinerea vehiculelor in parametrii functionali (ITP, autorizatii, etc), planifica activitatile de service preventiv si corectiv;
  • Ofera suport pentru optimizarea activitatii flotei auto si incadrarea in termenele stabilite;
  • Mentine relaţia cu furnizorii de servicii si cauta cele mai bune oferte;
  • Ofera suport pentru controlul costurilor implicite ale parcului auto si intocmeste rapoarte specifice- ex. combustibil, amortizare, reparatii, alte situatii/rapoate/activitati solicitate de superiorii ierarhici;
  • Ajuta la implementarea politicilor de functionare din aria parcului auto;

 Cerinte:

  • Experienta in domeniul logistic / transporturi reprezinta un avantaj;
  • Permis auto categ. B;
  • Studii medii tehnice, studiile superioare reprezinta avantaj;
  • Cunostinte de mecanica auto;
  • Bune cunostinte de utilizare PC - in special lucrul in Excel;
  • Cunoasterea legislatiei rutiere;
  • Capacitate de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii respectand termene limita;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare;

 Oferta (bonusuri, beneficii):

Se ofera pachet salarial motivant, mediu de lucru placut intr-o echipa tanara de profesionisti  si posibilitati de dezvoltare profesionala.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.