Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

In postul de fizician medical vor intra urmatoarele responsabilitati:

  • Masuratori de arie a ecranelor de radioprotectie
  • Verificarea spațiului in care se montează sau se utilizează aparatul RX și inștiințarea clientului de modificările ce trebuiesc aduse spațiului in cazul in care acesta nu corespunde normelor in vigoare
    Elaborare documentație in vederea obținerii autorizațiilor de amplasare – construcție respectiv utilizare, necesare funcționării in condiții legale a laboratoarelor de radiologie
  • Elaborare schițe tehnice cu poziționarea instalațiilor in camera de radiologie
  • Disponibilitate pentru deplasări in interes de serviciu
  • Intocmirea breviarelor de calcul al ecranelor de protecţie împotriva radiaţiilor ionizante.

Candidatul ideal pentru acest post trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

  • Comportament dezinvolt, sociabil, comunicativ pentru a intretine relatiile cu clientii
  • Abilitatea de a asculta activ
  • Pastrarea calmului in conditii de stres
  • Persoana cu dorinta de a evolua, de a crea , de a se dezvolta prin cadrul firmei
  • Punctualitate, seriozitate, implicare
  • Sa detina permis de conducere
  • Cunostinte de limba engleza avansat
  • Abilitati in Operare PC
  • Studii superioare in cadrul facultatii de Fizica.

Infiintata in anul, AC RAD MEDICAL CONSULT&SERVICE este un partener consacrat companiilor ce utilizeaza in activitatea lor echipamente ce emit radiatii ionizante, sau aparatura ce intra sub incidenta reglementarilor CNCAN. Serviciile asigurate se adreseaza companiilor cu activitati in domeniile nuclear, medical, securitate, colectare deseuri, etc.
AC RAD MEDICAL CONSULT&SERVICE isi propune sa ofere partenerilor sai consultanta calificata ce poate raspunde tuturor cerintelor legislative si tehnice din domeniul radiatiilor ionizante.

Acordam o atentie deosebita clientilor nostrii si venim in intampinarea lor prin solutii, produse, mentenanta echipamente, servicii si expertiza noastra profesionala. Munca fiecarui membru al echipei noastre este orientata spre cresterea competitivitatii si eficientei clientilor nostri.

AC RAD MEDICAL CONSULT&SERVICE este o companie tanara, dinamica, avand suportul unor fizicieni tineri dar cu vasta experienta, care evolueaza prin indeplinirea dorintelor clientilor.

Obiectul colaborarii presupune realizarea si gestionarea unor solutii personalizate necesare Partenerului nostru in vederea implementarii unui program de radioprotectie care sa demonstreze ca toate practicile desfasurate asigura radioprotectia si securitatea tuturor persoanelor implicate in proces, in conformitate cu prevederile Legii nrrivind desfasurarea in siguranta, reglementarea, autorizarea si controlul activitatilor nucleare. Totodata, pentru toti clientii nostri , ne ocupam si de intocmirea dosarelor solicitate in cadrul controalelor efectuate de catre reprezentantii autoritatilor competente in domeniu (CNCAN, DSP) asigurand si prezenta unui cadru specializat din partea companiei ce va participa activ la toate aceste inspectii.