Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal:

Căutăm o persoană riguroasă cu abilități manageriale, cu un nivel avansat de limbă engleză si un nivel mediu de limbă franceză, pentru a coordona diferite echipe din cadrul departamentului financiar din Iasi.

Pentru a avea succes în această misiune, aveți nevoie de:

- 3-5 ani experiență în coordonarea unor echipe cu specific financiar sau domenii conexe (contabilitate, salarizare, resurse umane, administrarea personalului, juridic, trezorerie etc.);

- Experientă in lucrul cu KPI’s;

- Cunoașterea limbii engleze - nivel minimum B2;

- Cunoașterea limbii franceze la un nivel mediu;

- Cunostinte din domeniul financiar/economic sau domenii conexe;

- Adaptabilitate la diferite situații în schimbare;

- Concentrare constantă pentru cresterea nivelului profesional individual și al echipei;

- Abilități excelente de comunicare, perseverență și rigoare.

Descrierea postului:

Principalele responsabilități sunt :

- Coordonarea echipelor și activităților din cadrul departamentului financiar;

- Motivarea membrilor echipei pentru atingerea obiectivelor;

- Optimizarea permanentă a proceselor financiare si a costurilor ;

- Urmărirea indicatorilor de performanță pentru optimizarea activității;

- Pregatirea si organizarea unor planuri de activitate in cadrul departamentului;

- Monitorizarea progreselor înregistrate și raportarea lor catre top management ;

- Analizarea rezultatelor, pregătirea și propunerea unor planuri și strategii de lucru pentru membrii echipei.

Beneficii:

- Training initial si periodic specifice activitatilor financiare din cadrul companiei noastre;

- Feed-back și coaching permanent din partea managerilor direcți;

- Oportunități reale de a dezvolta o carieră într-un mediu profesional, împreună cu o echipă dinamică și de succes;