Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Arad

Se recruteaza si din

Newtown

Responsabilitati:

  • Realizarea, mentinerea si imbunatatirea permanenta a gestiunii financiar-contabile, in vederea punerii la dispozitia conducerii unitatii a unor documente si informatii corecte si in concordanta cu  legislatia interna
  • Coordonarea si verificarea completarii si mentinerea la zi a tuturor documentelor de evidenta in contabilitate;
  • Furnizarea unor documente de sinteza financiar-contabile in concordanta cu prevederile legale;
  • Cunoasterea aprofundata a sistemului de contabilitate,a conturilor economice si a relatiilor dintre ele;
  • Realizarea balantei economice si patrimoniale a societatii
  • Verificarea intocmirii corecte a documentelor de contabilitate primara si secundara.
  • Verificarea intocmirea, mentinerea si imbunatatirea tuturor documentelor financiar contabile in conformitate cu legea;
  • Gestiunea tuturor documentelor de analiza si sinteza
  • Participa la furnizarea informatiilor,      situatiilor solicitate in cadrul oricaror audituri;
  • Participa la stabilirea unui plan de raportare      periodica (lunar, trimestrial, bianual si anual) si la aplicarea lui      intocmai pentru asigurarea furnizarii datelor contabile la timp si corect;
  • încadrarea corectă a documentelor contabilizate      pe venituri şi cheltuieli
  • Asigura păstrarea confidenţialităţii      informaţiilor şi a documentelor legate de firmă
  • Asigura utilizarea resurselor existente exclusiv      în interesul firmei
  • Respectarea prevederilor normativelor interne şi      a procedurilor de lucru privitoare la postul său
  • Adoptă permanent un      comportament în măsură să promoveze imaginea şi interesele firmei
  • Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de      criză care afectează firma
  • Indeplinirea a orcaror alte cerinte venite pe cale ierarhica in limita legalitatii, a competentelor personale si obiectivelor departamentului
  • Participa la intocmirea Forecast-ului , Bugetului de Venituri si cheltuieli si intocmeste toate rapoartele cerute de grup.

Are in subordine  : 4 persoane + 1 de recrutat :

  • 1 responsabil arhivare facturi in arhiva electronica si in dosare;
  • 1 responsabil de inregistrarea facturilor primite de la fz + casa ;
  • 1 responsabil plati, JV, JC, RJ, balanta, inregistrare extrase de banca
  • 1 responsabil controlling, calculatii de pret si urmarire facturi clienti;
  • Se va mai angaja un responsabil urmarire facturi emise catre clienti

Programul de operarare in contabilitate : SAP si platforma de raportare catre grup;