Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Nicolae G. Caramfil, București

Responsabilitati:

  • Pregatirea situatiilor lunare si a rapoartelor financiare solicitate de management;
  • Pregatirea tuturor situatiilor si rapoartelor solicitate de ASF;
  • Elaborarea bugetului companiei si a forecast-urilor trimestriale;
  • Pregatirea rapoartelor si materialelor necesare pentru sedintele saptamanale cu managementul companiei;
  • Efectuarea de analize, corectii, reconcilieri,
  • Intocmirea rapoartelor trimestriale conform IFRS  si Solvency II;

Cerinte:

  • Studii  superioare financiare
  • Experienta relevanta in domeniul financiar, in bugetare, analiza deviatilor si realizarea rapoartelor financiare
  • Minim 5 ani intr-o pozitie similara
  • Cunostinte avansate Excel
  • Fluent in limba Engleza

Abilitati:

  • Capacitate analitica si usurinta in lucrul cu cifrele
  • Atentie la detalii
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Flexibilitate, proactivitate, organizare
  • Bune abilitati de gestionare a timpului
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si cu termene limita
  • Capacitate de lucru atat individual, cat si in echipa;
  • Disponibilitatea la program prelungit;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist