Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

CALIFICARI SI EXPERIENTA:

Studii superioare, de profil economic
Cunoasterea limbii engleze;
Operare PC(Excel avansat).

CALITATI ESENTIALE:

Capacitate de analiza si sinteza;
Abilitati de comunicare;
Capacitate de a lucra in echipa.

ROL PRINCIPAL

Asigura analiza informatiilor de vanzari si management.

RESPONSABILITATI:

Asigura suport pentru pregatirea bugetului anual de venituri si cheltuielisi urmarirea executiei bugetare;
Pregteste raportul de vanzari si indicatori de performanta la nivelul companiei;
Pregateste rapoartele de analiza vanzari, costuri si profitabilitate comparativ cu bugetul de vanzari si cu obiectivul stabilit pentru fiecare reprezentant al fortei de vanzari;
Monitorizeaza statusul indicatorilor de performanta stabiliti de directorul de vanzari si raporteaza evolutia acestora pe produse / reprezentant de vanzari;
Centralizeaza rezultatele atingerii obiectivelor de vanzari in vederea bonusarii si acorda suport directorului de vanzari pentru calcularea bonusurilor lunare;
Elaboreaza ad-hoc rapoarte de activitate, proiectii financiare si modele de analiza la solicitarea celorlalte departamente;
Asista aria comerciala in analiza de investitii si oportunitati de afaceri.

BENEFICII :

Tichete de masa;
Abonament clinica medicala;
Posibilitate de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala in functie de realizarile proprii

  • Interviu online
  • Va rog sa specificati salariul minim pe care il doriti pentru acest post.