Field Marketing Specialist (Crop Science Division)

Field marketing specialist

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Alba Iulia

RESPONSABILITATI

• Asigura implementarea locala a evenimentelor de teren (de exemplu, pregatirea terenului, tratamente, urmarirea culturilor);
• Persoana de contact din aria marketing pentru zona de vanzari alocata, asigurand implementarea eficienta a strategiei go-to-market;
• Conduce interactiunea cu producatorii pentru evenimente de teren, demonstratii si alte activitati locale de promovare fata-in-fata (cu marketing operational si suport tehnic pentru continut). Ofera suport pentru implementarea demo-terenurilor din district;
• Sprijina definirea propunerilor cu privire la valoarea produsului prin munca pe teren si prin interacțiunea cu producatorii pe baza cunostintelor clientilor;
• Colecteaza si furnizeaza observatii la nivel de domeniu tehnic echipei de vanzari si marketing;
• Implementeaza activitatile de promovare locale (de ex. promoții, evenimente distribuitor / producator) in colaborare cu echipa de marketing si vanzari;
• Integrarea tuturor datelor tehnice colectate din demo-studii la nivel regional in cartea tehnica regionala, in stransa colaborare cu Reprezentantul Consultativ Client si Managerul de Dezvoltare a Produselor.

CERINTE

• Studii universitare absolvite - agronomie
• Experienta in domeniul agronomic este considerata un avantaj
• Abilitati de comunicare interpersonala

• Stil de lucru independent, abilitati organizationale puternice
• Pasiune pentru agricultura
• Curiozitate
• Microsoft Office
• Permis conducere categoria B

OFERTA:

• Oportunitatea de a lucra intr-o companie bazata pe cercetare cu un nivel ridicat de etica si o calitatea inalta a mediului de lucru;
• Mediu de lucru dinamic;
• Oportunitati de training si dezvoltare;
• Pachet de beneficii;
• Salariu lunar fix si bonus bazat pe performanta.

Perioada aplicare: pana pe 20 Octombrie 2017

Reference Code: FMS

Divizie: Bayer Crop Science

Locatie: RO-Mures/Alba

Confidentialitatatea este garantata! Doar candidatii selectati vor fi contactati!

Data limita pentru trimiterea aplicatiilor: 20 Octombrie 2017