Detalii loc de munca

Field and service engineer ATM and POS

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

Candidatul ideal

Studii superioare de inginerie de specialitate (profil electric/electronic/telecomunicaţii)
Computer si troubleshooting skills; hardware, software and networking,
Mod riguros de organizare a propriei activităţi , atent la detalii , respecta procedurile de lucru si termenele limita .
Abordarea situatiilor de lucru orientata pentru rezolvarea problemelor si satisfactia clientului
Preferabil cu experienta in efectuare de service pentru echipamente de plata
Cunostinte Microsoft Office (Outlook, Excel, Word) , Windows, 10
Carnet de conducere categoria B;
Experienta de lucru, min. 1 an
Limba engleza nivel mediu;

Descrierea jobului

Efectuarea de servicii de instalare, intretinere si reparatii pentru echipamentele de plata de tip Self-Service (bancomate cash-in/cahs-out, POS-uri, Info Chioscuri, etc);
Raportare si escaladare probleme tehnice( hardware si software ) legate de echipamentele de plata.
Efectuarea de upgrade-uri hardware si software
Urmarirea si indeplinirea conditiilor contractuale;
Realizeaza verificarea periodica a echipamentelor;
Intocmirea fiselor de interventie si creearea raportelor in aplicatia online;

Alte informatii:
Contract de munca pe perioada nedeterminata.
Masina de serviciu, telefon, laptop.