Farmacist sef depozit medicamente

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

900 - 950 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Farmacist sef depozit:

 Responsabilitati:

-Supravegherea si coordonarea activitatii din cadrul depozitului de medicamente: receptia, depozitarea, manipularea, pregatirea si ambalarea medicamentelor, expeditia pentru livrare, inventarierea;

-Coordoneaza activitatea de rechemare si retragere a medicamentelor in depozitul central, de la clientii directi si de la depozitele teritoriale;

Gestionarea stocurilor pentru produsele stupefiante si psihotrope;

-Repunerea in circulatie a medicamentelor fara defecte care au facut obiectul unui retur de la farmacii;
-Urmarirea produselor in curs de expirare;

-Urmarirea distrugerii medicamentelor expirate, deteriorate;

-Efectuarea autoinspectiilor conform graficului anual;

-Organizarea activitatii personalului din depozit;

-Intocmirea de rapoarte periodice legate de calitatea activităţii din

Cerinte:

-Licentiat al Facultatii de Farmacie;

-Experienta minim 2 ani pe un post similar;

-Cunoasterea legislatiei in domeniul farmaceutic;

-Abilitati de coordonare si planificare;

-Responsabilitate, organizare si atentie;

-Abilitati de comunicare, spirit de echipa;

-Cunostinte operare PC (Word, Excel).

Beneficii:

-Pachet salarial atractiv;

-Mediu de lucru tanar si dinamic.