Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Urziceni

Angajam: Farmacist Sef

Responsabilitati:

- Coordoneaza activitatea din farmacie si personalul din subordine;

- Asigura aprovizionarea rimica si constanta a farmaciei cu produse;

- Verifica si urmareste stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor / suprastocurile;

- Interactioneaza cu pacientii si face recomandari de specialitate;

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala /OTC-uri;

- Executa si controleaza prepararea, conservarea si eliberarea preparatelor magistrale si oficinale.

Candidatul ideal:

Absolvent studii superioare de specialitate: Facultatea de Farmacie;
Posesor al Certificatului de Membru al Colegiului Farmacistilor, vizat pe anul in curs;
Experienta de minim 3 ani in pozitia de Farmacist in farmacii cu circuit deschis;
Experienta in pozitia de Farmacist Sef - constituie avantaj;
Abilitati de relationare, comunicare, lucru in echipa si spirit organizatoric;
Cunostinte operare PC.

Oferta:

Colaborare pe termen lung