Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea candidatului:

-studii superioare de specialitate finalizate: Facultatea de farmacie- conditie obligatorie

-Aviz de libera Practica

-experienta profesionala in domeniul farmaceutic( depozit - minim 1an)

-Cunostinte operarare PC

-Abilitati de comunicare.

Descrierea Jobului

-asigura planificarea, organizarea si verificarea activitatilor de receptie, depozitare si distributie in conformitate cu prevederile actuale ale standardelor de calitate si politica firmei in acest domeniu

Responsabilitati:

- urmareste asigurarea calitatii produselor farmaceutice pe tot lantul de distributie si prevederile Ghidului de buna practica de distributie angro a medicamentelor

-coordoneaza activitatea de receptie, returnare, rechemare si retragere a medicamentelor,

-se asigura ca toate produsele receptionate, depozitate si distribuite sunt insotite de documente care le atesta calitatea si sunt corect inscriptionate,

- raspunde de verificarea ambalajelor, prospectelor si inscriptionarii in limba romana

-asigura intreaga documentatie necesara pentru refacerea trasabilitatii medicamentelor

-asigura realizarea documentelor de instruire ale personalului

-urmareste si trateaza neconformitatile produselor aflate in portofoliu,

-elibereaza si blocheaza produsele la vanzare, in baza legislatiei in vigoare si procedurilor de lucru,

-sa implementeze si sa mentina un sistem de management al calitatii,

- sa intreprinda actiuni corective si preventive corespunzatoare pentru a corecta si preveni deviatiile in conformitate cu principiile managemetului de risc in domeniul calitatii,

- urmareste, informeaza si aplica noutatile legislative,

- se asigura de obtinerea autorizatiilor necesare desfasurarii activitatii conform legislatiei in vigoare

- pastreaza relatia cu autoritatile: Ministerul Sanatatii, Agentia Nationala a Medicamentului si Dispozitivelor Medicale, Colegiul Farmacistilor