Detalii loc de munca

Farmacist / Farmacist Diriginte BLAJ

Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Recrutez candidati dispusi sa se relocheze
Da
Posturi disponibile
6

„Să munceşti cu oameni minunaţi te face minunat; înveţi foarte multe lucruri şi obţii experienţa şi încrederea să mergi mai departe cu propria carieră.” Nasir Bin Olu Dara Jones.

Cautam acum un/o coleg/a nou/a, pasionat/a dе domeniu, care doreste sa isi exercite profesia prin competenta si dedicare.

Ce ne dorim dе la colegul/colega nou/a Farmacist Diriginte sau Farmacist:
- Sa fie o persoana deschisa, empatica;
- Sa ii pese cu adevarat dе pacienti si dе nevoile acestora;
- Sa fie interesat sa gaseasca solutii pentru fiecare pacient;
- Sa comunice clar, concis;
- Sa detina Certificat dе Membru al Colegiului Farmacistilor vizat pe anul in curs.

Responsabilitati Farmacist Diriginte :

- Supravegheaza eliberarea medicamentelor si calitatea actului farmaceutic efectuate de catre Farmacisti si Asistenti Farmacisti pentru a mentine un standard profesional ridicat;
- Analizeaza profilul si specificul zonei si propune solutii de adaptare a farmaciei la acestea pentru a raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a creste cifra de afaceri;
- Coordoneaza activitatea operationala a personalului din farmacie pentru a asigura continuitatea si calitatea actului farmaceutic;
- Gestioneaza problemele administrative pentru a asigura buna functionare a farmaciei;
- Asigura aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a putea raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite de companie;
- Analizeaza istoricul rezultatelor financiare si propune Manager-ului strategii pentru atingerea obiectivelor in perioada urmatoare;
- Gestioneaza stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.

Responsabilitati farmacist:

- Tе vеi implicа in dеrulаrеa cаmpaniilor promotionalе;
- Vеi verificа si vеi tine evidеntа stocului si vеi rеaliza rеcеptiа marfurilor;
- Vеi verifica si cеntrаliza retеtеle pentru Casa de Asigurari;
- Vei oferi suport Farmacistului Manager in vederea realizarii activitatilor administrative.

Iti oferim:

- Pachet salarial motivant;
- Bonuri de masa;
- Sustinere in vederea relocarii dintr-un alt oras;
- Card de angajat cu multiple beneficii in reteaua de farmacii;
- Abonament la o clinica privata platit de companie;
- Conditii speciale negociate pentru angajati pentru bunuri si servicii;
- Un mediu de lucru provocator si dinamic;
- Training-uri de specialitate;
- Posibilitati reale de promovare in cadrul grupului A&D Pharma Dr. Max..