Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sinaia; București

Dorim sa ne intarim echipa de management prin recrutarea  unei/unui Manager Food and Beverage, care sa coordoneze toate operatiunile de F&B si care sa ofere oaspetilor nostri o experienta de neuitat. Candidata/candidatul perfect pentru noi va fi capabil sa prevada, planuiasca si sa coordoneze toate comenzile de F&B, staff-ul din subordine si bugetele alocate, dovedind maximul de grija, atentie la detaliu si profesionalism. Obiectivul principal este acela de a creste vanzarile si spori veniturile, prin mentinerea si cresterea satisfactiei oaspetilor si prin motivarea si implicarea angajatilor.

Pe scurt, suntem in cautare de “Gazda Perfecta”, careia nu ii poate scapa nici un aspect care ar putea contribui la satisfactia oaspetilor. Gazda perfecta pentru noi este sensibila la detalii; intuitiva si empatica.

Sustinem pentru acest proiect si aplicantii cu experienta intr-un post de Assistant F&B Manager intr-un hotel de brand international care doreste sa faca urmatorul pas in cariera si dornic de un angajament pe un termen de minim 2 ani.

Candidatul ideal:

 -      afiseaza un comportament profesional exemplar, fiind un ambasador al hotelului si un model pentru echipa;

-      este un excelent leader pentru echipa si un foarte bun manager.

-      are experienta intr-un post similar in hoteluri de 4-5 stele; experienta in strainatate constituie avantaj (in managementul oricauri outlet ( a la carte, main dining, room service, banqueting and events inclusiv outside catering) ;

-      vorbeste engleza fluent;

-      are cunostinte in softuri precum MS Office, soft de management restaurant , POS

-      da dovada de flexibilitate si disponibilitate

-      are capacitatea de a gestiona eficient nivelul de stress

-      are abilitatea de a observa si rezolva problemele si provocarile intr-un mod eficient

-      are abilitati de comunicare, leadership si motivare a echipei

-      are abilitati excelente de delegare si follow-up

-      are cunostinte la zi despre tred-urile si cele mai bune practice in F&B

-      este orientat pe client si pe oferirea unui serviciu impecabil

-      are abilitatea de a coordona personalul si de a atinge obiectivele financiare

 Principalele responsabilitati:

  • Coordonarea si managementul operatiunilor zilnice din departamentul de F&B, la cele mai inalte standarde si incadrandu-se in marjele de buget
  • Pastrarea unui nivel de servicii excelent atat pentru clientii interni cat si pentru cei externi
  • Identificarea si preintampinarea nevoilor oaspetilor si raspunderea lor  intr-un mod pro-activ
  • Conducerea echipei de F&B prin atragerea, recrutarea, invatarea si identificarea talentului personalului din subordine.
  • Stabilirea target-ului, a KPI-urilor, a graficelor de lucru, a procedurilor si politicilor necesare
  • Incurajarea unei comunicari in dublu sens; crearea si mentinerea unui mediu de lucru placut, sigur, cu accent pe respect, invatare,  motivatie si lucru in echipa
  • Conformarea la toate regulile si procedurile de sanatate in munca, curatenie si siguranta la locul de munca
  • Abordarea antreprenoriala in conducerea departamentului
  • Identificarea si analiza competitiei