Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

EXPERT / INSPECTOR COV

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Recrutez candidati dispusi sa se relocheze
Da
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal

Calificări

• Diplomă în inginerie mecanica, tehnologia constructiilor de masini , mecatronica,chimie industriala au o disciplină tehnică comparabilă

• Este de dorit să aveți mai mulți ani de experiență profesională în domeniile mentenantei si asigurarii calitatii

• Experienta in domeniul recipientelor sub presiune , sudura, recunoasterea ca expert in cadrul unui organism de inspectie,cunoasterea prevederilor standardelor EN 17065 si EN 17020 este un avantaj.

• Permis de conducere categoria B.

• Abilități IT :pachet MS Office, Autocad .

• Limbi straine: engleza scris si vorbit minim ;

• Abilitatea de a comunica și de a coopera, mod de lucru independent.

• Metodă de lucru orientată spre client, cu aspect securizat exterior și spirit de echipă în interior.

• Flexibilitate, angajament, dorința de a călători și rezistența.

DESCRIEREA JOBULUI

Sarcini

• Efectuarea inspectiilor tehnice ale echipamentelor pentru limitarea emisiilor de compusi organici volatili COV rezultati din depozitarea benzinei si din distributia acesteia de la terminale la statiile de distributie a benzinei;

•Asista la testarea instalatiilor, mentenanta echipamentelor de masurare, imbunatatirea procedurilor.

• Pregătirea rapoartelor / rapoartelor de testare, inclusiv manipularea corespondenței necesare.

• Consultanta tehnica , imbunatatirea si actualizarea procedurilor de lucru.

• Deplasari regulate la locatiile de inspectie si la clienti

Gestioneaza relatia cu clientii la nivel national.

BENEFICII

Oferim

• Un loc de muncă sigur într-o echipă orientată spre succes.

• Lucrări independente și autonome într-o zonă interesantă și răspândită.

• Program de instruire intensiv ținând cont de echilibrul individual și profesional.

Pentru domeniul inspectii si certificare căutăm pentru locația noastră din Bucuresti 2 experti / inspectori .

Expert (m / f) pentru inspectia instalatiilor pentru limitarea emisiilor COV la benzinarii, depozite, rafinarii si emiterea rapoartelor de inspectie aferente.

DESCRIEREA COMPANIEI

În prezent IPROCHIM este desemnat de Ministerul Economiei – ME, Organismul de Inspecţie COV a aplicat normele prevazute in Legea 264 din 20 Decembrie 2017 si la efectuarea inspecţiilor periodice a Instalatiilor pentru recuperarea vaporilor si masurarea nivelului acestora conform standardelor.

Dă-ți viitorului o certitudine ... Așteptăm cu nerăbdare să te vedem!

Vă rugăm să înțelegeți că acceptăm numai aplicațiile online.