Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Cerinte:

- experiență de minim 5 ani intr-o poziție de financiar-contabil;

- studii superioare economice;
- cunostinte solide ale legislației si procedurilor financiar- contabile;
- сalificare profesionala in domeniul contabilitate (expert contabil - membru CECCAR);

- Program de lucru 8 ore

- contract de munca pe perioada nedeterminat

- salariu incepand de la 3500 net.

Responsabilitati:
- organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale;
- verifca inregistrare  corecta si conforma a documentele justificative in evidența contabilă;
- urmărește rulajele si soldurile conturilor prelucrate;
- intocmește si semnează balanța,bilanț,declarații lunare, salarii;
 -jurnale,deconturi,amortizări,mijloace fixe.
- asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- reprezinta societatea în relația cu autoritatile statului si cu ocazia controalelor;
- exercita control financiar preventiv;

-intocmeste si urmareste executarea bugetului.