Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 700 €

Candidatul ideal: Expert achizitii publice

- studii universitare de licență absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă în științe economice, științe juridice sau științe administrative
- cunoştinţe limba engleză (citit, scris, vorbit)- nivel avansat
- cunoștințe MS Office
- abilitatea de a rezolva sarcini multiple cu termene limită
- abilități organizatorice, de comunicare și negociere
- asumarea responsabilității
- spirit de echipă

- constituie avantaj experienţa în domeniul achiziţiilor publice /absolvire curs “Expert achiziţii publice”onstituie avantaj si cunostinte limba italiana

Responsabilități:  Expert achizitii publice

- monitorizare zilnica SICAP
- elaborarea documentației de atribuire .
- derularea procedurilor de achiziții
- întocmire comenzi/contracte
- întocmirea dosarului achizițiilor

-  intocmire liste cu licitatii si transmitere catre managerul de departamant.

- întocmirea rapoartelor pentru procedurile derulate

-urmarirea si intocmirea documentelor necesare, atat  pe durata proiectului, in vederea desfasurarii optime a acestuia, cat si la finalizarea sa.

-experienta in derularea procedurilor de achizitie : calificare, propunere tehnica, propunere financiara, clarificări, verificare zilnica proceduri