Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

ARCINI SI RESPONSABILITATI:

Raspunde de pregatirea documentatiei, organizarea si derularea participarii companiei la licitatii achizitiilor publice cu respectarea legislatiei in vigoare. De asemenea, elaboreaza rapoarte privind stadiul licitatiilor la solicitarea angajatorului si/sau a Organismului Intermediar.

Cerinte:

- Studii si specializari: studii superioare tehnice/economice
- Absolvent de curs cu atestat pentru expert în achiziţii publice, cod COR
- Cunoaşterea temeinică a legislatiei nationale si reglementarilor UE in domeniul achizitiilor publice si a prevederilor privind documentatia specifica pentru achizitiile publice
- Experienta practica de operare pe TED
- Experienta practica de minim 3 ani pe o pozitie similara
- cunostinte de operare PC – nivel avansat (Word, Excel, PowerPoint, Internet, E-mail, etc.), -cunoasterea unei limbi de circulatie internationala – engleza (nivel avansat constituie un avantaj).

Responsabilitati:

- Monitorizarea si urmarirea oportunitati de licitatii interne si internationale;
- Monitorizarea statusul licitatiilor pe rol (clarificari, contestatii, amanari, anulari, etc...);
- Studierea documentatiilor de atribuire;
- Solicitarea autoritatii contractante de clarificari;
- Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de calificare sau eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
- Elaborarea documentelor de calificare sau eligibilitate si urmarirea ofertei pana la momentul adjudecarii sau respingerii;
- Colaborarea cu toate departamentele pentru a introduce in oferta toate documentele necesare;
- Identificarea expertilor solicitati in cadrul documentatilor de atribuire si pregatirea documentelor necesare dovedirii indeplinirii tuturor cerintelor;
- Identificarea si tinerea legaturilor pentru participarea la procedurile de licitatie;
- Raspuns la solicitari de clarificari din partea comisiilor de evaluare;
- Urmarirea modificarilor in legislatia privind achizitiile publice.

Experienta in domeniu minim 3 ani

  • Interviu online
  • Aveti experrienta in elaborarea documentatiilor pentru licitatii externe internationale - platforma TED? Daca DA, de cati ani?
  • Aveti experienta in elaborarea unei Oferte Tehnice? Daca DA, de cati ani?
  • Specificati vechimea totala in munca.