Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 700 €

Candidatul ideal: Expert achizitii publice

  • studii universitare de licență absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă în științe economice, științe juridice sau științe administrative
  • cunoştinţe limba engleză (citit, scris, vorbit)- nivel avansat
  • cunoștințe MS Office
  • abilitatea de a rezolva sarcini multiple cu termene limită
  • abilități organizatorice, de comunicare și negociere
  • asumarea responsabilității
  • spirit de echipă
  • constituie avantaj experienţa în domeniul achiziţiilor publice /absolvire curs “Expert achiziţii publice”
  • constituie avantaj si cunostinte limba italiana.

Responsabilități:  Expert achizitii publice

  • monitorizare zilnica a licitatiilor active SICAP
  • elaborarea documentației de atribuire
  • derularea procedurilor de achiziții
  • întocmire comenzi/contracte
  • întocmirea dosarului achizițiilor
  • întocmirea rapoartelor
  • urmarirea si intocmirea documentelor necesare, atat  pe durata proiectului, in vederea desfasurarii optime a acestuia, cat si la finalizarea sa
  • experienta in derularea procedurilor de achizitie : calificare, propunere tehnica, propunere financiara, clarificări, verificare zilnica proceduri
  • Intocmirea rapoartelor pentru procedurile derulate.