Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Oradea

. VOTROM . Oradea, cu o vechime de peste 10 ani in domeniul vanzarilor de produse petroliere angajeaza "Expert in achizitii publice".

Descrierea postului

Expert Achizitii Publice, cu experienta practica si teoretica in legislatia de achizitii publice si in administrarea si utilizarea SEAP:

- identifica anunturile publicate pe Website-urile oficiale (ex:SEAP, precum si alte site-uri cu anunturi specifice-case de insolventa, etc.) privitoare la   contractele de achizitii publice specifice firmei;
- procura documentatia de atribuire de la autoritatile contractante;
- analizeaza si clarifica conditiile de participare la procedura de achizitie;
- intocmeste documentatia ceruta prin caietul de sarcini, fisa de date, etc;
- completeaza formularele aferente licitatiei, redacteaza oferta;
- intocmeste si verifica dosarul administrativ al licitatiei publice;
- depune la sediul autoritatii contractante documentele solicitate pentru atribuirea contractului de achizitie;
- elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante;
- intocmeste dosarul procedurii de achizitie publica;
- organizeaza si arhiveaza documentele aferente activitatii desfasurate ;

- urmareste dupa castigarea licitatei derularea contractului in conditiile asumate prin contract ( grafic de livrari si de incasari, ajustari de pret ).

Cerinte

- studii superioare: juridice, economice, administrative;
- experienta minim 3 ani in domeniul achizitiilor publice, familiarizat cu SEAP, experienta in management de proiect;
- experienta in planificarea achizitiilor si bugetarea ofertelor;
- cunoasterea legislatiei nationale aplicabila in domeniul achizitiilor publice;
- cunostinte de contabilitate ( constituie avantaj );
- abilitati de utilizare MS Office ( Word, Excel );
- abilitatea de a rezolva sarcini multiple cu termene limita;
- abilitati organizatorice, interrelationare si negocierea situatiilor problematice;
- putere de decizie, asumare de responsabilitati.

Oferta ( bonusuri , beneficii)

- posibilitate de dezvoltare profesionala;

- mediu de lucru profesionist, competitiv.

Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.