Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara; Cluj-Napoca; Iași; Oradea; Drobeta-Turnu Severin; Craiova; Suceava; Deva; Chișinău; Reșița; Caransebeș; Moldova Nouă

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1000 €

Candidatul ideal/ Competențe

* Absolvent de studii superioare : diplomă de licență/master în domeniul economic/managementul afacerilor/studii europene;
* Calificări în domeniu –constituie un avantaj;
* Experiență de minim 3 ani în  implementarea proiectelor din fonduri europene nerambursabile;
* Cunoștințe de operare PC – MS Office (Word, Excel, Outlook);
* Cunoscător de limba engleză – scris și vorbit;
* Permis  de conducere Cat. B - constituie un avantaj;

*Disponibilitate  pentru deplasări;
* Cunoștințe despre legislația în domeniu;
* Abilități de negociere și comunicare cu clienții;
* Atenție la detalii;

* Spirit proactiv;
* Aptitudini de planificare, organizare a activității, inițiativă;
* Capacitatea de a lucra cu termene limită și orientare către client;
* Dorință de perfecționare în domeniul consultanței în management;
* Orientare către respectarea regulilor și procedurilor;
* Atenție distributivă;
* Perseverență, seriozitate, punctualitate.

Responsabilități/Beneficii

* Capacitate de analiză permanentă a condițiilor de calificare pentru potențialii beneficiari;

* Capacitatea de evaluare a rentabilității proiectului;

*Monitorizarea și informarea internă a tuturor modificărilor legislative legate de acest domeniu;

*Consilierea beneficiarilor  în organizarea procedurilor de achiziții, la realizarea și semnarea documentelor;

*Întocmirea documentațiilor specifice;

*Verificarea/Elaborarea documentelor necesare ( proceduri de achiziții, propuneri tehnice și financiare, răspunsuri la clarificări, formularea de întrebări pentru clarificări, contestații etc.);

*Colaborarea în condiții optime cu toate părțile implicate în elaborarea și implementarea proiectului;

*Posibilitatea dezvoltării personale și profesionale, posibilitate de avansare;

*Posibilitatea de a lucra într-o echipă tânără și dinamică;

*Program de lucru flexibil.

  • Interviu online
  • De ce ați renunțat la ultimul loc de muncă?
  • Puncte tari - puncte slabe, argumentați vă rog!
  • Unde vă vedeți peste 5 ani?
  • Care sunt 5 priorități ale dumneavoastră în viitorul apropiat?
  • Enumerați 5 principii care vă definesc ca persoană.