Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Brașov; Iași; Constanța; Ploiești; Piatra Neamț; Pitești; Sibiu; Miercurea Ciuc; Oradea; Drobeta-Turnu Severin; Brăila; Craiova; Suceava; Satu Mare; Arad; Galați; Slobozia; Târgu Jiu; Slatina; Râmnicu Vâlcea; Focșani; Bacău; Alba Iulia; Călărași; Botoșani; Târgoviște; Tulcea; Deva; Sfântu Gheorghe; Giurgiu; Bistrița; Baia Mare; Reșița; Zalău; Alexandria; Buftea; București; Buzău; Vaslui; Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

600 €

Postul presupune activitati de consultanta cu privire la programele de finantare nerambursabile, realizarea si completarea documentatiilor specifice obtinerii finantarilor nerambursabile, consultanta in implementarea si managementul proiectelor.

Candidatul ideal

* Studii superioare finalizate: diploma de licenta/master in domeniul economic/managementul afacerilor/studii europene
* Certificate sau calificari in domeniu ( constituie un avantaj)
* Experienta in scrierea si implementarea proiectelor din fonduri europene nerambursabile: minim 3 ani
* Cunostinte de operare PC – MS Office (Word, Excel, Outlook);
* Bune cunostinte de limba engleza - scris, citit,vorbit;
* Carnet de conducere categoria B - constituie un avantaj.

Cerinte privind competentele candidatului:

* Cunoasterea legislatiei in domeniu
* Relationare cu clientii si negociere
* Atentie la detalii
* Bun organizator
* Capacitate de analiza si sinteza
* Proactivitate
* Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;
* Orientarea spre rezultate si dorinta de perfectionare in domeniul consultantei in management;
* Abilitati de comunicare si organizare;
* Spirit de echipa, deschidere spre schimbare.
* Perseverenta
* Seriozitate
* Punctualitate
* Atentie distributiva
* Capacitate de asimilare informatii noi intr-un timp cat mai scurt

Sarcini şi responsabilitati specifice:

Activitati de baza

• Monitorizarea permanenta a modificarilor ghidurilor specifice tuturor programelor de finantare gestionate la nivel national si informarea interna in timp util (maxim 24 ore de la publicare) despre acestea
• Monitoizarea permanenta a modificarilor legislative relevante domeniului si informarea interna despre acestea
• Identificarea, documentarea si analiza permanenta a solutiilor de finantare pentru potentialii beneficiari publici si privati;

Activitati de vanzare

• Identificarea potentialilor client si contactarea acestora;
• Evaluarea eligibilitati clientilor, a ideilor de proiect si a cheltuielilor propuse;
• Intocmirea rezolutiilor de prefezabilitate si propunerea de solutii pentru indeplinirea criteriilor de eligibilitate.

Activitati de coordonare

• Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiari si consilierea acestora la obtinerea/realizarea/semnarea documentelor;
• Consilierea beneficiarului in relatia cu institutia finantatoare;
• Intocmirea/Verificarea documentelor necesare la implementarea proiectelor (proceduri de achizitii, cereri de plata, cereri de rambursare, rapoarte tehnico-financiare si alte documente specifice)
• Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, dosare de plata, rapoarte, notificari, acte aditionale etc;
• Organizarea procedurilor de achizitii si consilierea beneficiarilor in realizarea acestora;
• Intocmirea/Verificarea documentelor necesare la implementarea proiectelor (proceduri de achizitii, cereri de plata, cereri de rambursare, rapoarte tehnico-financiare si alte documente specifice);
• Monitorizarea activitatilor in vederea implementarii proiectelor conform graficelor;
• Gestionarea relatiilor cu clientii si cu institutiile finantatoare ( corespondenta , informari , etc).
• Alte activitati specifice.

Activitati de scriere

• Intocmirea documentatiei necesare obtinerii fondurilor nerambursabile: planul de afacere, studiul de marketing, formularul cererii de finantare, anexe, declaratii etc;
• Asigurarea managementului proiectelor si colaborarea cu toate partile implicate in elaborarea si implementarea proiectului: echipa de proiect, clienti, furnizori specifici (proiectanti, constructori, specialisti pe diverse domenii etc.), Autoritati Contractante, Autoritati de Implementare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

* Lucrul intr-o echipa dinamica;
* Lucrul intr-un mediu competitiv;
* Salar fix motivant
* Bonusuri de performanta
* Telefon
* Laptop
* Masina

Concursul se va desfasura sub forma unui interviu in urma selectarii Cv-ului candidatului. Doar candidatii selectati vor fi invitati la interviu.

Te asteptam la noi in echipa.

SUCCES !

  • Interviu online
  • Cate dintre cererile elaborate de dumneavoastra au fost acceptate la finantare?
  • De cand sunteti dispusi sa incepeti colaborarea cu firma noastra?
  • Sunteti dispus sa aveti o colaborare cu noi pe baza de proiect?