Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal

MANPOWER cauta pentru unul dintre clientii sai, o companie care are ca profil de activitate logistica interna si internationala, transportul multimodal de marfa EXPEDITOR TRANSPORT.

Compania cauta:
- Experienta de minin 2 ani intr-o casa de expeditii sau intr-un departament de transport/ logistica
- Experienta in interactiunea cu clientii si furnizorii
- Cunostinte limba engleza- nivel avansat. Cunoasterea unei alte limbi straine constituie un avantaj
- Abilitati de negociere si comunicare verbala si scrisa
- Abilitati de planificare si organizare
- Spirit de echipa

Descrierea jobului

- Receptionarea si administrarea solictarilor clientilor legate de oferta de servicii
- Rezolvarea solicitarilor clientilor
- Contactarea furnizorilor in scopul solutionarii cererilor de transport in conditile solicitate de client
- Semnarea contractelor si urmarirea derularii acestora

Compania ofera:
- Salariu motivant corelat cu experienta
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul companiei