Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Vino sa faci parte din echipa MPC!

Cautam Expeditor transport intern si international/Intermedieri transport!

Ce-ti trebuie ca sa ne castigi:

- bune abilitati de comunicare si negociere cu clientii si furnizorii (capacitatea de a aborda clienti noi si de a le castiga/mentine interesul pentru serviciile promovate)

- experienta in domeniul transporturilor, cunostinte de legislatie europeana specifica si geografie a Europei

- rezistenta la stres, initiativa proprie, pro-activ, spontaneitate, capacitatea de a lua decizii si a solutiona probleme in mod independent, dar si in echipa

- cunostinte operare PC ( Windows, pachet MS Office)

- studii medii  ( ideea e sa fii istet/isteata si capabil/a sa te adaptezi rapid)

- limba engleza/germana la nivel conversational (cunostinte de limbi straine precum: maghiara, italiana constituie un avantaj)

Descrierea jobului:

- activitati specifice de expeditie/transport rutier de marfuri

- mentinerea legaturii cu clientii existenti, stabilirea preturilor

- contactarea transportatorilor, negocierea preturilor

- urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul agreat

Ce-ti oferim:

Oportunitatea de a lucra cu o echipa implicata pe proiecte dintre cele mai diferite

Oportunitatea de a evolua profesional si modela viitorul companiei

Mediu de lucru placut, echipa prietenoasa si dinamica

Pachet salarial atractiv (salariu fix + bonusuri de performanta)