Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cerinte:
- Minim 1 an experienta de lucru intr-o firma de transport / casa de expeditie.
- Cunoasterea minim a unei limbi straine la nivel conversational.
- Bune aptitudini de comunicare ; flexibilitate;
- Bune abilitati de negociere;
- Organizat si atent la detalii;
- Orientat spre rezultat.

Responsabilitati / Realizari:

- Aduce profit firmei prin procesul de intermediere a organizarii activitatii de transport;

- Cresterea portofoliului de clienti si a numarului de comenzi;

- Pastreaza legatura cu clientii interni si externi , contacteaza potentialii clienti in vederea stabilirii unor relatii comerciale cu acestia;

- Analizeaza solvabilitatea clientilor existenti si potentiali;

- Este raspunzator de indeplinirea cerintelor clientului si a procedurilor interne , asigurand necesarul de transport al clientilor;

- Executarea si urmarirea comenzilor de transport rutier furnizate de clientii firmei sau obtinute din piata pana la incasarea contravalorii acestora;

- Raspunde de buna derulare a relatiilor contractuale si solutionarea problemelor de transport;

- Raspunde de respectarea cerintelor legale privind facturarea;

- Procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii;

- Raportarea saptamanala a activitatii;

Beneficii: salariu fix , bonuri de masa, tichete cadou cu ocazia Sarbatorilor ,bonusuri in functie de performanta ,telefon de serviciu , posibilitatea de a creste profesional si financiar